LANGROVA, s.r.o.
Skrétova 48, 301 00 Plzeň, Czech Republic
+420 377 237 550
+420 724 283 720
office@patent-langrova.cz


View Larger Map

Patenty

– je ochranný dokument, který je udělený na vynález (technické řešení) Pro splnění podmínek patentovatelnosti musí být vynález v čase podání přihlášky nový, musí být výsledkem vynálezecké činnosti a být průmyslově využitelný. V řízení o přihlášce vynálezu provádí Úřad průmyslového vlastnictví tzv. úplný průzkum, při kterém provádí rešerši na stav techniky a zkoumá splnění podmínek patentovatelnosti.
Patent zajišťuje svému majiteli výlučné právo využívat vynález, poskytnout souhlas k využívání vynálezu jiným osobám nebo na ně patent převést.
Nelze patentovat zejména objevy, vědecké teorie a matematické metody, estetické výtvory, plány, pravidla a způsoby vykonávání duševní činnosti, hraní her nebo vykonávání obchodní činnosti, jakož i programy počítačů.
Maximální možná doba platnosti patentu je 20 let od podání přihlášky, přičemž majitel musí platit každoroční udržovací poplatky.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací Více informací