LANGROVA, s.r.o.
Skrétova 48, 301 00 Plzeň, Czech Republic
+420 377 237 550
+420 724 283 720
office@patent-langrova.cz


View Larger Map

Užitný vzor

- je chráněné technické řešení zapsané v rejstříku užitných vzorů Úřadu průmyslového vlastnictví. Užitným vzorem lze chránit technické řešení, které je v čase podání přihlášky užitného vzoru nové, přesahuje rámec pouhé odborné dovednosti a je průmyslově využitelné. V zápisném řízení Úřad průmyslového vlastnictví tyto požadavky nezkoumá. Zápisné řízení je tak rychlejší, než v případě řízení o přihlášce vynálezu se žádostí o udělení patentu.

Užitným vzorem nelze chránit objevy, vědecké teorie a matematické metody, pouhé vnější úpravy výrobků, plány, pravidla a způsoby vykonávání duševní činnosti, programy počítačů, odrůdy rostlin, plemena zvířat ani způsoby výroby nebo pracovní činnosti.

Maximální možná doba platnosti užitného vzoru je 10 let od podání přihlášky, přičemž majitel musí provést prodloužení ve čtvrtém a sedmém roce platnosti.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací Více informací